За останні місяці в українських розслідуваннях дедалі частіше піднімаються теми, пов’язані з російськими впливами на бізнес в Україні. Найбільше уваги приділяється гральному бізнесу, однак і в ігровій індустрії (комп’ютерні та відеоігри) не бракує росіян, які залишаються в тіні, попри величезні бюджети цього сегменту.
Однією з таких компаній є Gunzilla Games, що позиціонує себе як європейський розробник ігор, але має офіс у Києві. Ключовими фігурами компанії виступають Влад Корольов та Олександр Цоль, публічні особи проєкту, хоча їхня історія приходу до компанії оповита скандалами і зв’язками з росіянами та колаборантами, які діяли в Україні як до, так і після 2022 року.
Після невдачі російського бліцкригу в березні 2022 року київський офіс Gunzilla Games на вулиці Костянтинівській, 68а зник. Працівники залишились, однак керівництво — Корольов і Цоль — виїхало, пізніше вони з’явилися в Німеччині. У Цоля несподівано виявився німецький паспорт, хоча в Україні він фігурує як громадянин цієї країни. Після чуток про закриття офісу, у 2023 році компанія відновила свою роботу в Києві, але вже за новою адресою — на вулиці Гарматній, 4.
Цікавим аспектом є те, що попередній офіс Gunzilla Games належав Ігорю Беркуту (він же Ігор Гекко), очільнику проросійської партії «Велика Україна», якого СБУ ще у 2020 році звинуватила у державній зраді. Влада тоді ніяк не відреагувала на це звинувачення, а матеріали з сайту СБУ, що підтверджували ці факти, згодом зникли. Важливим є той факт, що Gunzilla Games не платила оренду безпосередньо, натомість фінансувала партію Беркута.
Цоль і Корольов, за інформацією, також проходили по справі фінансування «Великої України». Після втечі з Києва в березні 2022 року обидва з’явилися в Німеччині, тоді як Беркут, ймовірно, перебрався до Росії. Проте вже у 2023 році діяльність Gunzilla Games в Києві відновилась без будь-яких проблем.
Хоча в українських реєстрах вказані бенефіціари компанії Цоль і Корольов, серед співвласників є й громадяни Росії. Це підтверджується як українськими реєстрами, так і внутрішньою документацією Gunzilla Games. Ба більше, ці росіяни підозрюються у співпраці з російськими спецслужбами.
Ще одним скандалом стала справа щодо побиття у 2021 році операційного директора київського підрозділу Gunzilla Games Михайла Хаймзона, який після конфлікту з Цолем і Корольовим залишив проєкт і зазнав нападів. Поліція відкрила кримінальну справу, але матеріали про це також зникли з публічного доступу.
На початку 2023 року намагалися зламати сайт держпідприємства «Укргідрографія», і серед причетних згадувалися Gunzilla Games, Цоль та Корольов. Хоча поліція заявила про розслідування, інформація про цей випадок теж зникла з офіційних джерел.
Цоль і Корольов заснували Gunzilla Games у 2020 році, залучили російські інвестиції і, попри скандали, продовжують працювати в Україні. Їхній зв’язок з російськими спецслужбами, колаборантами та численні факти зникнення матеріалів з правоохоронних і розвідувальних органів викликають серйозні підозри. Особливо це тривожно в умовах війни та прямих звинувачень у наявності агентурної мережі в Україні з боку Росії.